شیر با قهوه : ترکیبی زمینی برای لذتی فرازمینی

شیر با قهوه : ترکیبی زمینی برای لذتی فرازمینی
4.9 (98%) 10 votes

در حین تمرین لته آرت یک دفعه ذهنم رفت سمت اینکه اولین نفری که این ترکیب جذاب رو خلق کرده کی بوده . طی چند جست و جو در اینترنت سوالم بزرگ تر شد چه کسی در تاریخ شیر با قهوه را ترکیب کرده ؟

ترکیب شیر با قهوه

در حین جستوجو در خصوص ترکیب شیر با قهوه به اسم JOHAN NIEUHOF برخوردم . جهانگردی انگلیسی که در خاطرات خودش نوشته اولین بار در سال 1660 بوده در چین امروزی قهوه رو با شیر می خوره ولی این جواب من نبود .

برای این سوال ها جوابی وجود نداره حتی معلوم نیست در کدام منطقه جغرافیایی این اتفاق افتاده است . پس سوالم رو موضوعی تر کردم و به دنبال سه نوشیدنی معروف این روز ها رفتم یعنی لاته ، کاپوچینو  و فلت وایت .

هر سه نوشیدنی که من انتخاب کردم بر پایه اسپرسو هستن پس باید دنبال ریشه های اونها بعد از سالهای 1901 بگردم.شاید هم نه .

شیر با قهوه

کاپوچینو

کاپوچینو یا اونطور که اولین بار در یکی از کافه های ونیزی برای اون اسم گذاشتن ” KAPUZINER ” ترکیبی بوده از قهوه همراه با خامه زده شده و شکر و یا انواع ادویه وقتی این نوشیدنی در خارج از ونیز هم مورد توجه قرار گرفت اسمش رو گذاشتن قهوه ونیزی .

اما کاپوچینویی که ما امروزه میشناسیم در شمال ایتالیا در سالهای 1930 اولین بارتهیه شده .ترکیبی شبیه به همان قهوه ونیزی که روی ان پودر دارچین یا شکلات میریختن . چند دهه بعد که استفاده از ماشین اسپرسو رواج پیدا کرد به جای خامه از شیر بخار داده شده استفاده کردند و اولین مشخصه ها منظورم همان استانداردهای امروزی برای این نوشیدنی تعریف شد .

امروزه کاپوچینو یک نوشیدنی جهانیست ولی در کشور اتریش وقتی به کافه ایی بروید نوشیدنی وجود دارد به نام KAPUZINER  که هنوز هم به همان روش سنتی تهیه میشود.

برای داشتن یک کاپوچینوی امروزی شما به یک شات اسپرسوی عالی ، مقداری شیر با گرما و میزان مشخصی میکرو فوم یا شیری که روی ان مقدار معینی از شیر با ترکیبی از حباب های کوچک هوا پوشیده شده باشد نیاز دارید .

کاپوچینو استاندارد باید حدود دوسانتی متر روی ان را میکرو فوم گرفته باشد اگر فوم بیشتر باشد شما یک کاپوچینو چیارو دارید و اگر فوم بیشتر باشد شما یک کاپوچینو اسکورو دارید .

شیر با قهوه

لاته

لاته هم همان ترکیب اشنای کافه هاست . ترکیب همان شیر با قهوه است اما قسمت جذاب لاته را میتوان تزیینی دانست که یک باریستا ماهر و خوش ذوق با شیری که میکروفومی کمتر از کاپوچینو دارد ولی به همان اندازه ظریف و با دقت تهیه شده برای شما اماده میکند دانست .

هنر تزیین قهوه یا همان لاته آرت توسط شخصی به نام david schmer  در دهه ی 80 میلادی در ایلات متحده متولد شد همزمان با او در ایتالیا luigi lupi روی طراحی روی کاپوچینو کار میکرد . با گسترش رسانه های جمعی این دو شخص با هم اشنا شده و با اشتراک گذاشتن تجربیات خود توانستند هنر لاته ارت را به جهان معرفی کنند .

فلت وایت

فلت وایت نوشیدنی از کشور استرالیا یا نیوزلند است . این نوشیدنی در دهه 80 میلادی وارد عرصه جهانی شد و تفاوت ان با لاته در میزان شیر و فوم بوده به گونه ایی که اگر دنبال حسی قوی تر از طعم اسپرسو خود که باشیر ترکیب شده باشد این نوشیدنی رو حتما امتحان کنید .

تفاوت های کاپوچینو ، لاته و فلت وایت

از لحاظ دستور تهیه کاپوچینو به نوشیدنی با یک شات اسپرسو استاندارد و میزانی از شیر و فوم شیر میگویند . لاته و فلت وایت هردو دوشات قهوه اسپرسو دارند و میزان فوم هردو کمتر از کاپوچینو است ولی میزان شیر لاته بیشتر از کاپوچینو بوده و فلت وایت میزان شیری بین هر دو انها دارد . شاید همین میزان شیر مصرفی در فلت وایت است که باعث محبوبیت روز افزون این نوشیدنی در کافه های موج سوم شده است .

شیر با قهوه : ترکیبی زمینی برای لذتی فرازمینی