قهوه تخصصی

قهوه تخصصی
5 (100%) 4 votes

اگه قهوه دوست هستید احتمال زیاد واژه  « قهوه تخصصی » یا قهوه اسپشیالیتی به گوشتون خورده، که این چند سال‌ اخیر تو شهرهایی مثل تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد گسترش زیادی داشته. جمعیت اندکی از قهوه دوست‌ های دنیا، مشتری‌ قهوه اسپشیالتی هستند که از همین تعداد هم اغلبشون افراد مرتبط با صنعت قهوه و جمعیت کوچکتری، مشتری‌ های صرفا علاقه مند به قهوه هستند.

قهوه تخصصی
عکس از قهوه والترز

صنعت قهوه شبیه به باقی صنایع پیشرفت شگرفی تو قرن بیست و یک داشته، از اواخر قرن نوزده که ماشین اسپرسو (عصاره‌گیر قهوه) به تولید انبوه میرسه و با کلی ترکیبات مثل شیر و کارامل و شکلات و بستنی باعث میشه محبوبیتش چند صد برابر شه تا الان که هر روز وسیله‌ تازه ای طراحی و ساخته میشه.

پس قهوه اسپشیالیتی چیه ؟

واژه‌ هایی مثل سینگل اوریجین (تک خواستگاه)، ۱۰۰٪ آرابیکا‌، ناینتی پلاس – 90 plus – و غیره، به معنای قهوه تخصصی نیست، قبل از اون باید راجع به زیر مجموعه قهوه تخصصی، یعنی نسل جدید قهوه توضیح مختصری بدم که چیه؛

شاید جالب باشه بدونید قهوه ‌های دمی، نسل جدید قهوه نیستن و قبل ماشین اسپرسو هم حضور داشتن، نسل سوم قهوه با برشته ‌کاری یا روست متفاوت قهوه شروع شد، یعنی با تغییرهایی تو این فرایند به این مسئله پی ‌بردند که میشه طعم‌ های گسترده و جذابتری هم از قهوه دریافت کرد و قهوه (صرفا) برای دریافت کافئین بدن نیست. قهوه میتونه هیجان ‌انگیزتر و دلپذیرتر باشه و تغییرات بزرگی همراه داشت، برای نمونه:

        ⁃       بالا بردن کیفیت محصولات توسط مزرعه داران

        ⁃       کم کردن واسطه ‌ها و ایجاد یک زنجیره از مزرعه ‌دار، توزیع ‌کننده، روستر، کافه، باریستا تا مشتری

        ⁃       ایجاد سازمانهای آموزشی برای بهره ‌وری بهتر از قهوه و تعیین استانداردهای جهانی

        ⁃       پررنگ شدن ابزارهای دم آوری گذشته و تولید ماشین‌‌ ها و گجت‌ هایی برای رسیدن به قهوه‌ ای بهتر

قهوه تخصصی
عکس از امیر شجاعی

بعد از همه اینها قهوه تخصصی برای من تعریف دیگه ‌ای داشت، کسب مدرک اروپا و بالا بردن درآمدم.

دوره‌ های قهوه تنها دلیل من برای ورود به این صنعت بود، ولی با گذشت سالها، بعد از اتمام دوره‌ و مطالعه و آموزه ‌هایی که از اشخاص مختلف داشتم، فهمیدم قهوه تخصصی جایگاه بالاتر، درآمد بیشتر یا «طعم میوه‌ ای قهوه‌» نیست.

قهوه تخصصی یک نگرشه و یک مسیر، برای نزدیک کردن علاقه ‌مندانش به هم، این زنجیره به ما نشون میده حتی هزینه ‌ای که برای‌ یه فنجون قهوه میکنیم تو جیب چه افرادی میره و این خودش نشون دهنده حمایت این جامعه‌ است، دلگرم کننده میشه وقتی تمام قطعه ‌های این پازل کنار هم چیده میشه، از کم‌ شدن واسطه‌ ها تا اینکه قهوه‌ دیگه فقط یه نوشیدنی نیست که مصرف بشه و کافئین خون افزایش پیدا کنه.

میتونی بری پشت بار باریستای کافه بشینی، و ازش بخوای برات راجع به قهوه‌ ش توضیح بده، با هم صحبت کنید، و همین برای من باعث شد با کلی کافه ‌ای های دلنشین و دوست داشتنی‌ آشنا بشم که فکرش رو هم نمیکردم.

اسپشالتی کافه یعنی هرکافه ‌ای که تنها بری قهوه بنوشی، و نذارن احساس تنهایی کنی.

نویسنده علیرضا خادم موسوی
عکس پست از طناز رفیعی

قهوه والترز

قهوه تخصصی