گفتگو با فاطمه یزدان یار درباره قهوه و عکاسی

گفتگو با فاطمه یزدان یار درباره قهوه و عکاسی
4.8 (95%) 4 votes

در این گفتگو با کسی صحبت کردم که اسمش رو زیر عکس های ایل کافه حتما دیدید. ارتباط بین عکس و تجربه یی که هر کسی از کار خودش میخواد به نمایش بگذاره اونقدر زیاده که برای من جالب بود که بخوام با یک عکاس درباره ش صحبت کنم. به علاوه، همیشه علاقه داشتم از کسانی صحبت کنم که کارشون رو دوست دارم و چیزی رو به اشتراک بگذارم که خودم میپسندم. با فاطمه یزدان یار، درباره قهوه و عکاسی صحبت کردم:

 

فاطمه یزدانیار

خودت و کارت رو معرفی کن.

سلام. فاطمه یزدان یار هستم، متولد اردیبهشت ۱۳۷۶. دانشجوی رشته عکاسی و در این زمینه هم مشغول به کار هم هستم.

تا حالا برای کجاها عکاسی کردی؟

باید بگم که اگر نظر شخصی من مهم بود تو این زمینه، به شدت عاشق شاخه‌ی مستند و عکاسی خیابانی هستم و بیشترین رزومه و کارهام توی همین قالب و تم هستند.

اما کار من توی زمینه عکاسی از طریق یکی از دوستانم که توی یک کافه مشغول به کار شد و ازم خواست که کار عکاسی منوی اونجارو به عهدت بگیرم شروع شد، و تازه با دنیای عکاسی تبلیغاتی اشنا شدم. در واقع نمیتونم بگم که با کلی برند خاص و مشهور کار کردم چون تواناییش رو هم نداشتم،اما با محدود جاهایی هم که کار کردم من رو با دنیای متفاوت تری اشنا کردند. کافه هایی مثل ملیچ، راستگو و مزونهای تبلیغاتی و برندهای کت و شلوار و عکس های تبلیغاتی و از این دست.

اما بازهم لازمه که ذکر کنم این نوع عکاسی خیلی مورد علاقه من نیست و صرفا برای تجربه و یادگیری و دیدن قاب ها و فضاهای متفاوت انجام شده.

چطور و‌ چرا به عکاسی علاقه‌مند شدی؟

خب من توی دبیرستان رشته‌ ریاضی خوندم به اجبار، اما این جبر خیلی دووم نیاورد و من سال آخر یعنی پیش دانشگاهی تصمیم گرفتم که عکاسی بخونم. کنکور هنر دادم و عکاسی دانشگاه ازاد قبول شدم.

توی همون چند سال با گوشیم خیلی عکاسی می کردم و قاب های نامتعارف و عجیبی رو میبستم که همه و حتی خودم تعجب میکردم. در واقع نگاهم به سوژه یه نگاه عادی و معمولی نبود. و در نهایت اون سه سال ریاضی خوندن تونستم خانوادم رو مجاب کنم که برم عکاسی چون واقعا لذت میبردم از کشف چیزهایی که همه نمی بینند. در واقع بعد از گذشت زمان زیادی و وارد شدن من به دنیای فوق ‌العاده هنر و علی ‌الخصوص عکاسی، دیدهای متفاوتی رو هم در زندگی کاری و تحصیلی و هم در زندگی شخصیم تجربه کردم، که باعث به وجود اومدن نقطه نظرهای متفاوت‌ تر و بیشتری در زندگی من شد، این موضوع باعث علاقه روز افزون من نسبت به این رشته و کار شد.

عکاسی و قهوه چه کمکی به هم‌ می کنند؟

خب ببین از نظر من هم قهوه ارزش منده و هم عکاسی. و هرچیز ارزشمندی در دنیای امروز لایق رسیدگی ‌و رشده. همین مسئله باعث میشه که من برای هر دوی این ها تلاش کنم، به کمک عکاسی و ابزار و دیدی که دارم میتونم به حضور و شاید موقعیت این پر ارزش دوست داشتنی (قهوه) بهای بیشتری بدم و کمکی به بهتر دیده شدن قهوه در دنیای امروز بکنم!

و همینطور عکس این قضیه هم صادقه. که قهوه هم به من کمک میکنه که هنر و دانشم رو به تصویر بکشم!

فاطمه یزدانیار کافه

عکاسی و کافه چه کمکی به هم می‌کنند؟

کمک عکاسی به کافه و شاید نه تنها کافه ‌ها تبلیغات اون هاست، که از بدو ورودشون به جامعه احتیاج به دیده شدن داشتن که خب مسلما عکاسی اومد و نجاتشون داد. روی تراکت ها، بروشورها و تو دنیای امروز سوشال مدیا. یه موقعیت شغلی و راهی هم برای درامدزایی بود برای اکثر عکاس ها.

و در نقطه مقابل، کمک کافه ها به عکاسی، در راستای چالش های بیشتر در فضا های غیرمعمول برخی کافه ها و دید متفاوت تر بود. که به نظر من یه حسن به حساب میاد برای کسانی که دنبال قاب ها و نگاه‌ های بیشتری تو زمینه عکاسی هستند.

به نظرت چه چیزی تو عکاسی تو هست که کارت رو‌ متمایز میکنه؟

برای من تو وهله اول هرچیزی علاقه ‌است که وجود داره، و این در کارم و عکاسی کردنم به وضوح قابل مشاهده است، و باعث بهتر شدن کارم میشه.

خب در واقع اعتقاد دارم که تو هرکاری اگر علاقه وجود داشته باشه کاملا استعداد بی معنی میشه چون تو تا ته قضیه میری و تمامی شرایط برات ساده میشه تا به دستش بیاری چیزی که میخوای رو.

و این علاقه و عشق به عکاسی و به تبع اون خسته نشدن ازش مهم ترین نکته‌ی کار منه!

کافه‌ خوب چه کافه‌ ایه؟

خب المان های زیادی وجود داره برای خوب شدن و یا عالی شدن یک کافه.

اما، از نظر شخص من، در وهله اول کافه ‌ای قابل تامل و فکر کردنه که قهوه‌ خوبی داشته باشه. شایدم چون نوشیدنی اصلی به حساب میاد برای من اینطوری باشه. در رده های بعدی، اطلاعاتی که نیروهای مشغول به کار تو اون کافه هستن در مورد هر بخش دارن، که باعث رشد اون کافه میشه. از باریستا تا سالن کار و حتی آشپز اون کافه. و در آخر فضای مناسب اون جا برای ساعت ها نشستن و خسته نشدن.

چه چیزهایی از یک کافه رو دوست نداری؟

صمیمیتی که بین اعضای پرسنل یک کافه هست برای من اهمیت زیادی داره. چون در نهایت به بهتر شدن تمام محصولی که ارائه میشه، منجر میشه. و اگر این رو توی کافه ‌ای نبینم، قطعا میخوره تو ذوقم!

چه کافه ‌ای رو به دیگران پیشنهاد میکنی؟

خب من اصولا کافه های کمی هستن که پاتوق میشن برای هر روز رفتنم، اما بستگی به کسی داره که بهش قراره که پیشنهاد بدم. چون برای بعضی ها هزینه آیتم ها مهمه، برای بعضی دیگه صرفا قهوه، و تعداد دیگه فضای گیرا و آرام بخش. نمیشه برای همه یه نسخه صادر کرد.

قهوه یا چای؟

خب قبل از آشنایی و دلبستگی زیاد من به قهوه، چای اولین و آخرین انتخاب من بود برای نوشیدنی گرم!

اما از وقتی که عشق به قهوه رو تو وجودم احساس کردم دیگه درگیرش شدم و شاید دفعات کمی بخوام که چای بخورم. اما در نهایت توی یه نظرسنجی بین این دو، قطعا قهوه برنده میشه.

درباره‌ی کافه و قهوه برامون صحبت کن.

کافه برای من همیشه جای امنی بوده. جایی که میتونم ساعت ها بشینم و به این فکر نکنم که در موردم چه قضاوتی میشه، و یا مکانی که هرجای دنیا باشم میدونم که یه جایی هست برای رفتن و نشستن و لذت بردن از کار کردن و زندگیم.

در کل بخوام بگم، من دوست های زیادی توی این فضای دلچسب پیدا کردم و بزرگ ترین اتفاق های زندگیم توی این فضا رقم خورده. برای همین ارزش زیادی برام داره.

قهوه هم که دیگه مث روز روشنه که علاقه اول زندگی منه بعد عکس و عکاسی. نیازی به توضیح بیشتر نداره.

فاطمه یزدانیار عکاسی

آینده‌ شغلی خودت رو چی میبینی؟

متاسفانه با تمام عشق و علاقه ‌ای که به رشتم و کارم دارم هنوز اعتماد به نفس کافی رو پیدا نکردم برای اینکه بگم من یه عکاس خیلی خفن خواهم شد. با این که اطمینان دارم به تلاش هام و انتخابم! اما در نهایت، میتونم به جد بگم که توی این رشته بزرگ میشم و به دنیا ثابت میکنم که لحظه و عکس میتونه تغییر دهنده خیلی چیزها باشه.

کافه ها چطور؟ چطور میتونن پیشرفت کنن؟

از نظر من استخدام نیروهای علاقه مند به بخش های مختلف، در یک کافه و تربیت اونها در راستای هدف فردی (بخش مربوط) و هدف کلی کافه، میتونه خیلی تاثیرگذار باشه تو این مسئله. از طرف دیگه به طور مداوم و طی یه بازده زیر سوال بردن خودشون و کارشون از سمت مشتری ها و اعضای اون کافه میتونه به بهتر شدن و روند رشد خیلی کمک کنه.

ازت متشکرم.حرف آخر؟

زندگی رو دوست داشته باشید،با همه بالا پایین هاش. علایقتون رو پیدا کنید و در راستای اون تلاش کنید و مطمئن باشید که نتیجه نهایی همیشه مثبت خواهد بود. همین.

نویسنده، محسن عیوضلو

عکس ها از فاطمه یزدان یار

گفتگو با فاطمه یزدان یار درباره قهوه و عکاسی