قهوه های دمی

قهوه های دمی
4.9 (97.78%) 9 votes

افراد زیادی در سرتاسر جهان نیاز روزانه به مصرف کافئین دارند،اگرچه تعداد کافه هایی که قهوه ی خوب سرو می کنند رو به افزایش است اما سلیقه های متفاوت و دسترسی سریع به قهوه برای عاشقان آن ،یکی از ملزومات همیشگی است، از این رو در این مقاله ابتدا تلاش بر معرفی قهوه های دمی معروف و سپس نحوه ی درست کردن آن ها در منزل را به شما داریم.

قهوه دمی کمکس

یکی از محبوب ترین قهوه های دمی ، کمکس می باشد. سرور کمکس بدنه ی شیشه ای مقاوم در برابر حرارت دارد وتقریبا شبیه به ساعت شنی است.فیلتر و قهوه در قسمت فوقانی سرور قرار می گیرد و عصاره ی قهوه ی نهایی که آماده ی سرو است در قسمت پایینی سرور جمع می شود.به دلیل ضخامت فیلتر کاغذی کمکس،مقدار زیادی از روغن موجود در قهوه از آن جدا شده ، و به این طریق کمکس به رقیق و یک دست بودن مشهور است.

دم کردن قهوه پایه کمکس
عکس از فاطمه یزدان یار

 وی سیکستی از محبوب ترین قهوه های دمی V60

یکی دیگر از قهوه های دمی محبوب میان مردم وی سیکستی است، این سرور ساخت شرکت ژاپنی شیشه و کریستال هاریو می باشد، ویژگی مهم این سرور که در طعم قهوه بسیار اهمیت دارد ،شیارهای موجود در داخل بدنه ی آن می باشد. این شیارها باعث می شود آب سریع داخل سرور پر نشود و در نتیجه آب و قهوه درگیری بیشتری باهم در مرحله ی دم آوری داشته باشند.این موضوع تاثیر بالایی در طعم قهوه ی نهایی ما دارد و بادی قهوه ی ما را بالا برده و نسبت به کمکس، ما قهوه ی قوی تر با بادی بالاتری داریم.

وی سیکستی همیشه انتخاب بسیار مناسبی برای افردای است که می خواهند قهوه ی دمی نسبتا غلیظ با طعم های تفکیک شده و دهان پرکنی داشته باشند .

قهوه تخصصی
عکس از فاطمه رفیعی

قهوه دمی فرنچ پرس

روش های مختلفی برای دم کردن قهوه وجود دارد که فرنچ پرس یکی از آن ها است.
فرنچ پرس یا پرس پات توسط یک ایتالیایی اختراع شد اما از آن جایی که بعد از جنگ جهانی دوم در فرانسه بسیار رایج شد به آن فرنچ پرس می   گویند. این سرور شامل اجزای زیر است

اهرم+در+صافی قهوه که به هم متصل هستند . مخزن قهوهو استندی که این مخزن روی آن قرار می گیرد. بسته به ریزو درشت بودن سایز قهوه ی خورد شده ی ما در این سرور ،زمان آماده سازی آن تغییر می کند اما به طور کلی زمان غوطه وری قهوه و آب چیزی بین سه تا شش دقیقه به طول می انجامد. بدیهی است هرچه زمان غوطه وری قهوه و آب بیشتر باشد ما قهوه ی غلیظ تری خواهیم داشت.

وسایل مورد نیاز برای دم کردن قهوه در منزل

سرور مورد نیاز و فیلتر آن

کتری مجهز به تعیین دما

ترازو

آب

گرایندر

قهوه

نحوه ی دم کردن قهوه با کمکس در منزل

برای درست کردن کمکس ما باید یک میزان مشخص قهوه ی خورد شده در درجه ی مناسب را با آبی در دمای تعیین شده در یک نسبت علمی پودر قهوه به آب دم آوری کنیم.انجام این کار به صورت کاملا تخصصی ،نیاز به علم زیاد و تجربه و آزمون و خطای بسیار دارد ،اما برای دم آوری خانگی آن می توان از یک سری فرمول پیش فرض ساده استفاده کرد.

قهوه ی کمکس نه به اندازه ی وی سیکستی خورد می شود و نه به اندازه ی فرنچ پرس درشت است. می توان برای هر نفر، بیست گرم قهوه ی خورد شده در نظر گرفت و نسبت به هر گرم قهوه چیزی بین پانزده تا نوزده میلی لیتر آب به آن اضافه کرد . دما هم می تواند در بازه ای بین هشتاد و شش درجه ی سانتی گراد تا نود و دو درجه متغییر باشد.

لازم به ذکر است که رسیدن به یک لیوان قهوه ی ایده آل نیاز به کمی بالا و پایین کردن این اعداد و نسبت ها در طول چند بار دماوری را دارد .

خوب حالا ما آماده هستیم تا قهوه ی خودمون و دم کنیم

فیلتر کمکس را طبق دستور عمل روی بسته ی آن تا کرده و در قسمت فوقانی سرور قرار می دهیم،بعد با آب داغ آن را می شوریم که فیلتر به سرور کالا بچسبد . آب داخل سرور را دور می ریزیم و سرور را روی ترازو گذاشته و وزن آن را صفر می کنیم، و قهوه ی خورد شده را به آن اضافه می کنیم .

نسبت به تازه رست بودن یا نبودن قهوه دو یا سه برابر حجم قهوه آب اضافه می کنیم و سی ثانیه به آن وقت می دهیم تا گازهای سمی خارج شوند، سپس با حرکت حلقه ای از مرکز به سمت دیواره ها ی سرور ،نصف حجم آب را اضافه می کنیم، باقی آب را بعد سی تا چهل و پنج ثانیه دوباره به همان طریق اضافه می کنیم و صبر می کنیم تمام آب از قهوه عبور کند و پایین سرور جمع شود.

فیلتر را به آرامی جدا می کنیم و بله بفرمایید ،حالا شما یک قهوه ی فوق العاده که حاصل دسترنج خودتونه رو توی سرور دارید که می تونید از خوردنش لذت ببرید.

روش دم کردن قهوه با وی سیکستی

در وی سیکستی ما دقیقا در همان نسبت ها دم آوری را انجام می دهیم،با این تفاوت که نسبت به کمکس ،دانه ی قهوه را کمی ریزتر می کنیم.

kristianthompson_
Push it real good. Photo:@kristianthompson_

نحوه ی دم کردن قهوه با فرنچ پرس

اصولا در سرورهای فرنچ پرس بیش از سیصد و پنجاه میلی لیتر آب جا نمی شود و از آن جا که نحوه ی عصاره گیری این قهوه غوطه وری است و قهوه از اولین لحظه تا آخرین لحظه در مجاورت آب قرار دارد و عصاره گیری می شود ، ما حجم پودر اولیه را به پانزده گرم برای هرنفر تغییر می دهیم و درجه ی خورد شدن آن را کمی درشت تر از کمکس در نظر می گیریم ، باقی نسبت ها و اعداد را ثابت می گذاریم.

ابتدا پودر قهوه را در سرور ریخته و به همان گونه دو یا سه برابر حجم قهوه آب به ان اضافه می کنیم . بعد از سی ثانیه کل آب مورد نیاز را اضافه می کنیم و خوب دورانی هم می زنیم، در سرور را می گذاریم و بعد از چهار تا شش دقیقه پرس می کنیم، قهوه ی ما آماده ی سرو است.نوش جان.

قهوه های دمی