میزان کافئین در قهوه های متفاوت

میزان کافئین در قهوه های متفاوت
4.8 (95%) 4 votes

جدا از بحث چوپانی که سالها پیش متوجه رفتار غیر عادی گوسفندان خود پس از خوردن برگ درختچه های قهوه شد، و پی به نیروی خاص موجود در آن برد، می خواهیم نگاهی علمی به میزان کافئین موجود در قهوه و زمان اثر گذاری آن در بدن بپردازیم. سارا عبدی، در متن پیش رو، از قهوه و کافئین موجود در آن، صحبت می کند.

قهوه و کافئین
عکس از فاطمه یزدان یار

کافئین یک محرک طبیعی است که تاثیر مستقیم بر مغز و سیستم عصبی دارد.

کافئین به طور طبیعی در برگ ها، دانه و یا میوه های بیش از 60 درخت مثل

_ دانه های قهوه

_ برگ چای

_ دانه کاکائو

و غیره، وجود دارد.

کافئین موجود در قهوه

میزان کافئین موجود در لیوان قهوه شما، به عوامل زیادی بستگی دارد. نژاد دانه قهوه ، زیر گونه آن، رست، دم آوری و عوامل دیگر در این کمیت تاثیرگذار است. 

حدود یک ربع تا نیم ساعت پس از نوشیدن قهوه، کافئین وارد فرآیند جذب در بدن می شود و اثرات آن به طور تقریبی، بین پنج تا شش ساعت، در بدن قابل احساس است. 

به طور کلی، میزان کافئین موجود در قهوه های ربوستا دو برابر میزان کافئین موجود در قهوه های آرابیکا است. همچنین، مدت زمان بیشتر دم آوری و ریزتر بودن دانه قهوه، به لیوان قهوه ما، میزان کافیین بیشتری را می دهد.

و اما مسئله گیج کننده رست، در میزان کافئین:

هرچه زمان رست قهوه طولانی تر می شود، وزن خود را بیشتر از دست داده و در عوض، حجم بیشتری به دست می آورد ، در نتیجه اگر ما دو لیوان یک اندازه داشته باشیم و هر دوی آن را از قهوه ای یکسان با درجه رست متفاوت پر کنیم، لیوانی که قهوه با رست تیره تر-Dark Roast دارد، میزان کمتری از دانه قهوه در آن جای گرفته و وزن کمتری نسبت به لیوان قهوه با رست روشن تر-Light Roast دارد. در این صورت، لیوان حاوی دانه های با رست روشن تر، کافئین بیشتری دارد. اما وقتی مبحث وزن قهوه به میان می آید، با یک حساب ساده می توان به این نتیجه رسید که ۲۱ گرم قهوه آسیاب شده با رست تیره، حاوی کافئین بیشتری نسبت به ۲۱ گرم قهوه آسیاب شده با رست روشن، است. چرا؟

زیرا برای در اختیار داشتن ۲۱ گرم قهوه آسیاب شده با رست تیره، نیاز به میزان بیشتری دانه قهوه نسبت به رست روشن داریم و فرمول بسیار ساده است؛ دانه بیشتر قهوه، مساوی است با میزان بیشتری از کافئین.

میزان کافئین در قهوه های متفاوت

میزان کافئین موجود در لیوان قهوه ما به المان های زیادی بستگی دارد. از جمله، هرچه سایز آسیاب قهوه ریزتر باشد، میزان کافئین بیشتری نسبت به درشتتر بودن ذرات آسیاب شده قهوه داخل لیوان ما می شود. همچنین، هر چه مدت زمان عصاره گیری ما بیشتر شود، میزان کافئین نیز بیشتر خواهد شد.

یک مقایسه کلی در مورد میزان کافئین برخی از قهوه ها را در اختیارتان قرار می دهم. ( به حجم عصاره دقت کنید.)

_ اسپرسو سینگل شات میانگینی حدود ۷۵ میلی گرم کافیین

_ اسپرسو دبل شات میانگینی حدود ۱۵۰ میلی گرم کافیین

_ دی کف اسپرسو سینگل شات میانگینی حدود ۸ میلی گرم کافیین

_ دی کف اسپرسو دبل شات میانگینی حدود ۱۶ میلی گرم کافیین

_ قهوه ترک میانگینی حدود ۲۰۰ میلی گرم (۸ اونس)

_ دمی دریپ میانگینی حدود ۱۱۰ میلی گرم (۶ اونس)

_ فرنچ پرس میانگینی حدود ۱۰۸ میلی گرم (۸ اونس)

کافئین موجود در اسپرسو

نسبت به حجم عصاره متوجه می شویم میزان کافئین موجود در اسپرسو از سایر قهوه ها بیشتر است و این به عوامل زیادی

بستگی دارد. مثل نحوه عصارگیری تحت فشار، ریز بودن ذره قهوه و عوامل دیگر. همچنین، باید در نظر گرفت نحوه سریع نوشیدن اسپرسو نسبت به قهوه های دمی، باعث می شود کافئین موجود در آن زودتر و یک جا، وارد بدن شود اما در قهوه های دمی، شاهد جذب آهسته تر و مداوم تری از کافئین در بدن هستیم.

جدا از بحث لذت بردن از نوشیدن قهوه، اگر نیاز به جذب کافئین داریم، دانستن نکته های بالا می تواند کمک شایانی به رفع درست و آگاهانه ی این نیاز داشته باشد. 

نویسنده، سارا عبدی

میزان کافئین در قهوه های متفاوت