موضوع قهوه

موضوع قهوه
4.7 (93.33%) 3 votes

قهوه بخشی از زندگی روزانه‌ی ماست، اما این موضوع، نه تنها یک رکن پنهان در پشت زمینه‌ی روزمرگی ما، که یک موضوع بسیار جذاب برای خیلی‌هاست. ما به راهی می‌نگریم که در آن، قهوه، یک موضوع علمی و آکادمیک است. و اینکه می‌توانیم امید داشته باشیم که، چه چیزهای باارزشی را از آن بیاموزیم.

در طول قرن‌ها، پیش‌گویان بر این باور بوده‌اند که مطالعه‌ی چای، منبع دانش درباره‌ی سرنوشت و آینده‌ی بشر است. چنانچه همه‌ی ما می‌دانیم، علم هم این موضوع را رد نمی‌کند، حداقل در مورد بخشی از آن صادق است. 

هنوز نمی‌دانیم که باید مفهوم تقدیر را به طور کامل به حاشیه‌ای برانیم یا نه. در ضمیر مطالعه‌ی برگ جادویی و همگامی آن با دست یافته‌های تازه‌ی علم، مطالعه‌ی فنجان را با آینده‌نگری، از نوعی دیگر، معاوضه کرده‌ایم. 

 چایی یا قهوه ؟

در حالی که روزی به فنجانهای گرم نوشیدنی‌مان نگاه می‌کردیم تا آینده‌مان‌ را پیش‌گویی کنیم، حالا، با نگاه کردن به آن، قصد شناخت بیشتر خودمان را داریم. چای، با وجود اینکه کماکان توسط میلیون‌ها نفر نوشیده می‌شود، دیگر اولویت اندیشه‌ی نوشندگان کنجکاو را در بر نمی‌گیرد. و به جای آن، قهوه این جایگاه را در اختیار گرفته است؛ تیره‌ترین این نوشیدنی‌ها. و شاید هم‌چنان، آگاهی‌بخش‌ترین.

آسیاب شدن قهوه
عکس از فاطمه یزدان یار

نوشیدنی‌یی که معمولا به عنوان بیدار نگه‌دارنده در شب‌ها یاد می‌شد، قهوه، به تنهایی دارای تاریخ پرباری برای مطالعه است.

از زمان ورودش به دنیای غرب، وقتی که قهوه و خانه‌هایی که در آنها، قهوه نوشیده می‌شد، تبدیل به مشوقینی برای گفتگو، مطالعه، انقلاب، و اندیشه‌آور محبوب همگان شد، خود به موضوعی برای تحقیقات زیادی بدل شده است.

و این موضوع، مرجعی برای مطالعات پیشرفته‌ی آکادمیک گشته است. واژه‌ی coffee را گوگل کنید و مطالعات بر پایه‌ی دم‌آوری بسیاری را خواهید یافت. که برخی از آنها، شناخت غیر رسمی نسبی به این دانه را به بالا آوردن ابرو به نشانه‌ی شگفتی، یا شاید به سرریز شدن فنجان نشاط آور کافئین‌دار بدل کرده است. 

برخی از مطالعات پیش‌روی شما در همان سرچ گوگل، مربوط به گزارش محققان دانشگاه مرکز علوم سلامت تگزاس – University of Texas Health Science Center – مبنی بر این است که مردانی که در روز دو تا سه فنجان قهوه می‌نوشند، در معرض کمتری از ابتلا به اختلال نعوظ قرار دارند (دلیل قانع کننده‌ای برای سرمایه‌گذاری بر روی یک ماشین قهوه ساز – چه کسی می‌تواند مخالفت کند).

و در ادامه مطالعه‌ی جامعه‌ی مطالعات فیزیکال امریکا – American Physical Society Study – که به طور غیرعادی بودجه‌ی خود را از وزارت دفاع آمریکا در اختیار می‌گیرد – و این حقیقت را باز آشکار کرده که سرعت راه رفتن، به طور رایج باعث ریختن قهوه می‌شود! مشخصا منظور این نتیجه‌گیری، تندی سرعت آن بوده است. 

به طور مشخص، اگر بخواهیم تاثیر قهوه بر  دستگاه تناسلی، یا مطالعه‌ی سرعت مناسب راه رفتن، برای اینکه هیچ قطره‌ای از قهوه هدر نرود، می‌توانیم بگوییم که یک مقدار با برخورد آکادمیک نسبت به قهوه، وسواسی عمل کرده‌ایم. 

قهوه بخش اول
عکس از فاطمه یزدان یار

قهوه گسترده ترین دارو مصرفی جهان

ادوارد اف فیشر، Edward F Fischer، پروفسور مردم شناسی، مدیر موسسه‌ی مطالعات قهوه در دانشگاه وندربیلت نشویل در آمریکاست – Vanderbilt University in Nashville, USA. او به من می‌گوید که شیفتگی ما نسبت به قهوه به این دلیل است که تعداد زیادی از مردم، هر روز قهوه می‌نوشند. 

هم‌چنین، اضافه می‌کند که «قهوه، گسترده‌ترین داروی مصرفی بین مردم جهان است. خیلی از مردم، یک رابطه‌ی شخصی با قهوه دارند.» «قهوه دارویی است که بر روی صدها میلیون نفر تاثیر می‌گذارد. در نتیجه، از دیدگاه پزشکی، چیزی است که باید بیشتر درباره‌ی آن بدانیم. و بنا به دلایل سنتی و فرهنگی، برای محققان – که بیشتر آنها هم قهوه می‌نوشند – علاقه‌ی بیشتری به تحقیق بر روی چیزی دارند که نزدیک به خانه و قلبشان است.»

آیا برای خود فیشر – که از آن دسته آدمهاست که نسبت به کاپوچینو یک حس قداست قایل است – لحظه‌ی دریافتن این تصمیم که می‌خواد باقی زندگی خود را وقف مطالعه بر روی قهوه کند، جرقه‌ای درخشان محسوب شده است؟

«مثل باقی افراد، من هم یک رابطه‌ی عاطفی با قهوه دارم.» این پاسخ را می‌دهد و به من می‌گوید که چطور به صورت جدی زمانی که در نیواورلانز New Orleans، زندگی می‌کرد، شروع به نوشیدن قهوه کرده است، (شهری که نسبت به نوشیدنی‌هایش بسیار جدی است.) در حالی که بر روی پایان نامه‌اش در کافه‌ای کار می‌کرد و به شهری خیره بود که مقابل چشمانش در جریان بود.

گرچه به عنوان یک پروفسور و مردم‌شناس است که ستودن اشیا تیره در وی، بدل به یک کار عاشقانه شده است. او می‌گوید دلیل این علاقه، المان کامل بودن قهوه، برای مطالعه‌ی خیلی چیزهای دیگر است. 

دم شدن قهوه ایروپرس
عکس از فاطمه یزدان یار

«این دانه‌های کوچک می‌توانند افسانه‌هایی از زمان اکتشاف خود بیان کنند، جنبش‌های مردمی، و عقیده‌های مشترک، در سراسر جهان. درباره‌ی روابط اقتصادی، سلیقه‌ها و مدها، شیمی و بیولوژی، با ما سخن می‌گوید.» او می‌گوید، «واقعا می‌توانید یک جهان را درون یک فنجان قهوه مشاهده کنید. و در نتیجه، قهوه، نقطه‌ی آغاز جالبی برای تفکر در مورد همه‌ی موضوعات است، چه تاریخی، سیاسی و چه بیولوژیکی.»

فیشر تنها کسی نیست که به نسبت به جاوه وسواسی است. دکتر فرانک هو – Frank Hu، پروفسور مدرسه‌ی علوم پزشکی هاروارد، به تازگی، یک مطالعه‌ی چهل ساله، بر روی تاثیرات قهوه بر فرم انسان را به پایان رسانده است.

هو، کسی که عموما قهوه‌ی خود را سیاه (بدون شیر و شکر) می‌پسندد، موافق این موضوع است که مصرف گسترده‌ی قهوه، بخشی از دلیل علاقه‌ی قلبی ما به دانستن بیشتر درباره‌ی قهوه است، اما اضافه می‌کند که اسطوره‌های مدرن درباره‌ی تاثیرات آن بر سلامتی – و در ادامه، دفاع علمی از این گزاره‌ها – دلیل دیگری است که دانشمندان به این اکتشاف راغب هستند. 

او ادامه می‌دهد، «مهم است که درباره‌ی قهوه و نتایج مختلف آن بر سلامت، مشاهدات محکم علمی داشته باشیم.» و بنا بر دیتای خود از منبع مطالعاتی مشابه و بزرگی که در داشنگاه هاروارد در اختیار داشت، بر ما روشن می‌سازد که کسانی که از این نوشیدنی استفاده میکنند ، در ریسک کمتری از ابتلا به نارسایی‌های قلبی و مغزی، و حتی خودکشی، با میزان ایده‌آل دریافت قهوه به مقدار بین سه تا پنج فنجان در طول روز، برخوردار هستند. 

قهوه از جنبه پزشکی

در واقع، بیشتر منابع اخیر قهوه، در متون پزشکی وجود دارند، و این به ما نشان می‌دهد که چطور همواره این کنجکاوی برای دانه و نوشیدنی‌یی که نه تنها ذهنمان، بلکه بدنمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، در ما وجود داشته است. 

همان طور که فیشر در فصل چهارم Coffee Consumption and Health Impact، می‌آورد: «داستان مصرف قهوه و سلامت، به اضافه، تاریخ دانش غرب و پیشرفت دانسته‌های پزشکی مربوط به پیشرفت‌های مدرن در زمینه‌ی بیوشیمی و فیزیولوژی است.»

فارغ از جنبه‌های پزشکی، قهوه در زمینه‌های دیگر هم توجه ما را به خود جلب کرده است. فیشر اشاره می‌کند که ویلیام رزبری – William Roseberry – فارغ التحصیل رشته‌ی مردم شناسی، توضیح می‌دهد که چطور قهوه، از سنبلی برای کاپیتالیسم، در فراگیری خویش و کافی‌هاوس‌های شرکتی مانند استارباکس، به سمت تبدیل شدن به تصویری از مدرنیته، با حضورش در کافی‌شاپ‌های هنری و مستقل، بیانگر محفلی برای افراد متفاوت و سیاست‌های هویتی متفاوت شد.

و در بیان منظورش ادامه داد، «قهوه، حقیقتا، نوشیدنی پیچیده و شگرفی است.» «و بنابراین، تعجبی ندارد که راه‌های بسیار متعددی برای تحقیق بر روی آن ایجاد شده است.»

درباره قهوه موضوع
عکس از فاطمه یزدان یار

برای مثال به مزه اشاره کنیم. در سال ۲۰۱۵، محققان دانشگاه کالیفرنیا دیویس و کانزاس استیت – The University of California Davis and Kansas State – اولین چرخه‌ی طعمی قهوه را به وجود آوردند. «فرهنگ واژگانی» که توسط آنچه به آن «سر حد متدها و آنالیزهای علوم سنسوری» کامل شد.

دیکشنری‌یی، شامل ۱۱۰ عطر، رایحه و تکسچر – Texture، «فرهنگ واژگانی» ابداع شد که بتواند کیفیت‌های سنسوری قهوه را با محتوای شیمیایی پیچیده‌اش مربوط سازد، یک ابزار دیداری برای تنوع گیاهی قهوه و جستجو برای بهترین نوع ممکن آن.

یک خلق مشترک توسط Emma Sage از Specialty Coffee Association (SCA) و Hanna Neuschwander از World Coffee Research، در حال انجام است. کسانی که کارشان متمرکز بر نگاه به قهوه به عنوان تکنولوژی است، خلق تنوع‌های خلاقانه و در نهایت، تاسیس گونه‌ی جدیدی از قهوه – گونه‌ای که در طولانی مدت مقاوم و بهترین از لحاظ طعمی است. یک جور سوپر قهوه! که به نژاد ربوستا مربوط می‌شود. و شما برای اولین بار در این نشریه این موضوع را خواندید.

و بعد نگاه می‌اندازیم به کشاورزی. در تحقیقی که سال ۲۰۱۴ انجام شد، فیشر متوجه شد که قهوه «مشتعل کننده‌ی انگیزه‌ها و هدایتگر این موسسه» است. که «راهی برای حرکت به سمت پیشرفت» به وجود می‌آورد.

و «متصل به خواسته‌ها و تمایلات زندگی خوب است.» که این جمله‌ها توسط کشاورزان مزرعه‌ی مایا Maya بیان شده‌اند.

درباره قهوه و سلامت
عکس از فاطمه یزدان یار

ژنتیک و قهوه

در نهایت، ما شروع به پی بردن به ارتباطی بین ژنتیک و قهوه کرده‌ایم. همانطور که هو Hu توضیح می‌دهد، به فاکتورهای ژنتیکی که ممکن است بتوانند تکیه‌ی برخی مردم به قهوه و ژنی که ممکن است متابولیزه شدن سریع و آرام کافئین در بدن را متاثر کند، و بنابراین، تنوع در عادت‌های مختلف نوشیدن قهوه، علاقه‌مند شده‌ایم. می‌توانید تصورش را بکنید: کشف ژن قهوه؟

با داشتن گنجینه‌ای از زوایای تازه کشف شده‌ای که برای اکتشاف وجود دارند، شگفتی فیشر به صورت بی‌انتها در وی پدیدار است. «قهوه دم کنیم؟»

«برای من جالب بود، و این خود علاقه‌مند کننده است.» «شما نمی‌توانید تاثیرات بیولوژیکی بدن بریتانیایی‌ها را از ناعدالتی‌های اقتصادی جهان، بین کشورهای صنعتی و کشورهای تولیدکننده‌ی حاره‌ای، یا از تاریخی که این شرایط را نتیجه داده‌ است، تفکیک کنید.

مطالعه‌ی قهوه، می‌توانم به هم‌پوشانی آن با تجارت برده یا ظهور کافی‌شاپ‌ها و اضطرار جوامع مدنی سکولاری که در آن‌ها اتفاق افتاده است، اشاره کنم، یا در قالب علمی خود ظاهر شوم و به تاثیرات بیولوژیکی آن توجه کنم.»

«زندگی حقیقی، مطالعه‌ی تفکیک شده‌ی حوزه‌های مختلف آموزشی نیست: اینها با هم معنادار و درهم آمیخته هستند. و قهوه مثال بسیار خوبی است برای اینکه بدانیم چطور می‌توانیم با پذیرفتن پیچیدگی‌های گاها به هم ریخته، و نگرش متصل به هم موضوعات، دستاوردهای بیشتری داشته باشیم.

در حالی که قهوه‌ی ما دارد سرد می‌شود، جا برای یک سوال دیگر وجود دارد. آیا روزی به تمام آنچه باید درباره‌ی قهوه بدانیم، پی می‌بریم؟ یا قرار است همواره موضوعی جذاب برای دانستن بیشتر باقی بماند؟

درباره مطالعات هم راستای قهوه
عکس از فاطمه یزدان یار

«همیشه، چیزی بیشتر برای دانستن درباره‌ی قهوه وجود دارد.» و اضافه می‌کند، «قهوه از لحاظ شیمیایی به شدت پیچیده است، به خصوص از جنبه‌ی عطر و رایحه و تمام آنچه در پروسه‌ی خشک و خیس، در رست، و در دم کردن آن، اتفاق می‌افتد، و اما هم‌چنان، داستان‌های بسیاری را از بیست میلیون انسانی که از راه قهوه، تامین زندگی می‌کنند، در خود نهفته دارد.»

همان‌طور که فیلسوف آلمانی فردریک نیچه Friedrich Nietzsche، نوشته بود. «اگر به عمقی به مدت زمانی طولانی خیره شوید، آن عمق بخشی از شما خواهد شد.» اگر قهوه می‌توانست سخن بگوید، چه می‌توانست درباره‌ی آنچه از ما آموخته است، بگوید؟

ترجمه، محسن عیوضلو

مجله‌ی استندآرت

Translated to persian from Standart Magazine, written by Gareth May.

موضوع قهوه