نسکافه یا قهوه ؟

نسکافه یا قهوه ؟
4.9 (98.75%) 16 votes

بنا به گزارش سال ۲۰۱۴ Euromonitor، نزدیک به ۵۰ درصد از جمعیت جهان، نسکافه یا قهوه ی فوری را به قهوه‌ی تازه ترجیح می‌دهند – همچنین بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ فروش قهوه‌ی فوری سه برابر شده است. 

با این حال، سری به ایالات متحده، یا برزیل بزنید تا تصویر متفاوتی را مشاهده کنید : قهوه‌ی به صورت دانه، قهوه‌ی تازه، غالب بازار را در اختیار خود گرفته است.

اما تفاوت اصلی قهوه‌ی فوری (مثل نسکافه) و قهوه‌ی آسیاب‌شده/دانه چیست؟ اینستنت – Instant چیست؟ و شما کدامیک را باید بنوشید؟ با پرداختن به جزئیات این سوال، همچون آسیاب کردن دانه‌های قهوه، به دم شدن یک نوشیدنی دلپذیر کمک خواهیم کرد. 

قهوه فوری
Instant coffee up close.

آیا قهوه‌ی فوری قهوه است؟ دانه‌های قهوه چیستند؟

بله، قهوه‌ی فوری قهوه است. اما دانه‌های قهوه؟ آنها دانه‌های واقعی نیستند.  آنها بذرند. 

قهوه، از یک بری تهیه می‌شود، که معمولا بابت ظاهر گرد و اغلب رنگ سرخشان، به آن چری گفته می‌شود.دو بذر داخل هر چری وجود دارد. مگر در مورد پی‌بری‌ها که بذر در آنها به دو قسمت تقسیم نشده‌اند. تولیدکنندگان قهوه چر‌ی‌ها را برداشت می‌کنند و بعد فرایندی بر روی آنها انجام می‌دهند که به آنها «پروسس قهوه» گفته می‌شود – متدی که طی آن میوه از دانه جدا می‌شود. روش‌های مختلف پروسس قهوه، باعث ایجاد طعم‌های متفاوت در قهوه خواهد شد. بعد دانه‌ها خشک می‌شوند، رست می‌شوند، و برای دم شدن آماده می‌شوند. 

و در این قسمت است که قهوه‌ی فوری و دانه‌ی کامل از یکدیگر مجزا می‌شوند. 

قهوه های فوری مانند نسکافه چطور به وجود می‌آید ؟

فارغ از نظر شما درباره‌ی قهوه‌ی فوری، این محصولی از یک دانش متاثر کننده است. 

داخل یک کارخانه‌ی تولید قهوه‌ی فوری شوید و شاهد خمره‌های بزرگی از قهوه‌ی دم شده‌ی دلخواهتان خواهید بود که آماده‌ی فوری‌سازی شدن هستند. خب در این پروسه شامل چه می‌شود؟ خیلی ساده، دی‌هیدارته شدن. ترکیبات آب جدا می‌شوند، و آنچه باقی می‌ماند، آماده است تا دوباره در آشپزخانه‌ی مصرف کننده‌اش، با آب حل شود. چیزی که باقی مانده، ترکیبات حل پذیر قهوه هستند. 

دی‌هیدراته شدن، می تواند طی دو پروسه انجام شود: خشک شدن-همراه فریز شدن و یا خشک شدن-با اسپری

باید در نظر داشت که برخی ترکیبات اضافه شده ممکن است از دست بروند. به ویژه کافئین و ترکیبات آروماتیک، اگرچه کیفیت فوری‌سازی شدن روی این مهم تاثیرگذار است. برخی تولیدکنندگان، ترکیباتی را اضافه می‌کنند تا جبران شود. 

قهوه دم شده برای قهوه فوری
85 x 8oz cups of coffee, brewed by hand and concentrated into 1 gallon. Next step, freeze to -45°C and below. Credit: Swift Cup Coffee

تفاوت‌ دم کردن قهوه تازه با قهوه ی فوری

برای دم کردن قهوه ی فوری – شما به راحتی مقداری قهوه‌ی کریستال شده را داخل فنجان می‌ریزید، آب گرم اضافه می‌کند، و قهوه حاضر است. 

اما برای دم کردن قهوه تازه ، از روش دیگری باید استفاده کرد. باید قهوه را آسیاب کنید. دم کنید (به طور نرمال از فیلتر استفاده می‌کنید.)، و بعد از دست آن مقدار قهوه‌ی آسیاب شده‌ای که عصاره گیریش انجام شده خلاص شوید. این دریچه‌ای کاملا تازه بر روی علاقه‌مندان به قهوه باز می‌کند، چرا که آنها با روش‌های متعدد دم کردن قهوه، نسبت آب و قهوه، دمای آب، و خیلی چیزهای دیگر برای رسیدن به یک قهوه‌ی دم شده‌ی تازه و فوق‌العاده، آشنا خواهند شد. 

آیا قهوه‌ی سنگین‌تری دوست دارید که دهان شما را با طعمش پر کند؟ می‌توانید از فرنچ‌پرس و ایروپرس به جای V60 استفاده کنید. می‌خواهید تلخی قهوه را کمتر حس کنید و به جای آن طعم‌های شیرین و اسیدیتی را جایگزین کنید؟ عصاره‌گیری را کمتر کنید: از آسیاب درشت‌تری استفاده کنید، و زمان دم کردن کوتاه‌تر، و یا دمای آب پایین‌تر. 

قهوه‌ی فوری همیشه یک طعم را خواهد داشت. قهوه‌ی تازه اما، طعم آنچه را خواهد داشت که هنر دستان دم ‌آوردنده‌ی آن بخواهد. 

نسکافه یا قهوه ؟

خب بیایید ببینیم در نهایت نتیجه‌ی رقابت قهوه‌ی فوری و قهوه‌ی تازه چه خواهد بود:

هزینه و راحتی

نمی‌شود انکار کرد که قهوه‌ی فوری (عموما) قیمت کمتری خواهد داشت. و بیشتر از آن، تمام کاری که باید انجام دهید جوشاندن آب است، خب این به مراتب راحت است. 

اما در حالی‌که قهوه‌ی فوری ارزانتر است، آیا برای بهای پرداختی، بهترین ارزش را ارائه می‌دهد؟ این بستگی به این دارد که از نظر شما کدامیک ارزش بیشتری داشته باشد – راحتی، طعم، عطر و …

قهوه و نسکافه
Coffee beans and instant coffee.

کیفیت و طعم

در این قسمت، خب دانه‌های کامل قهوه، برنده‌ی قاطع هستند. اینجا به شما می‌گوییم که دلیل آن چیست. 

۱. دانه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند

بزرگترین فاکتور در کیفیت قهوه، همیشه خود دانه‌ها هستند. از آنجا که قیمت در قهوه‌ی فوری یک اولویت است، معمولا از دانه‌های کم کیفیت‌تر قهوه ربوستا (نژاد قهوه‌ی تلخ‌تر، و طعم‌های ناگوارتر) استفاده می‌شود.

آنچه بیشتر می‌شود گفت، به عنوان یک محصول اوگرانیک، قهوه طعم خود را به مرور زمان از دست می‌دهد. تجار قهوه معمولا به محصول گذشته ارجاع می‌دهند: قهوه‌ای که یک سال پیش برداشت شده و طعم و عطر خود را از دست داده است. این قهوه‌ها طبعا، به قیمت خیلی پایین‌تری به فروش می‌روند. دوباره، این قهوه‌ها به عنوان کاندید بسیار مناسبی برای استفاده شدن در قهوه‌ی فوری به حساب می‌آیند. 

ممکن است که قهوه‌ی فوری از دانه‌های بسیار باکیفیتی تهیه شوند. اما در واقعیت، این اتفاق به شدت نادری است. و البته، قهوه‌ی دانه‌ی با کیفیت خیلی پایین هم موجود است – ولی همیشه می‌توانید گزینه‌های بسیار باکیفیت را در اختیار داشته باشید.

۲. پروسه‌ی دم شدن

دم شدن قهوه نیمی-فیزیک، نیمی-شیمی است، و می‌تواند یک حوزه‌ی علمی پیچیده و شگرف باشد. با این حال، یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید بدانید این است که، ترکیبات طعمی متفاوت، در مراحل مختلف دم شدن عصاره گیری می‌شوند. به عنوان یک نتیجه گیری کلی، اگر قهوه به مدت بیشتری دم شود، تلختر میشود. در حالیکه، این می‌شود برای تهیه‌ی قهوه‌ی فوری، از یک عصاره ‌گیری عالی استفاده کرد، که این اتفاق در واقعیت رخ نمی‌دهد. 

و همان‌طور که گفتیم، دم کردن قهوه‌ی دانه – wole bean به مصرف کننده کنترل کامل بر روی طعم قهوه می‌دهد. 

۳. ترکیبات عطر و طعمی

در نهایت، همانطور که تا اینجای کار پرداختیم، برخی ترکیبات عطر و طعمی قهوه ممکن است در فرایند فوری‌سازی از دست بروند. و عطرهای قوی‌تر همیشه پس از اولین برخورد آب گرم با ذرات آسیاب شده، تولید و با آن واکنش می‌دهند. لحظه‌ای که، در قهوه‌های فوری، ماه‌ها و یا سالها پیش از اینکه مشتری بنشیند و قهوه‌اش را درست کند، طول کشیده‌ است. 

عطر، مسئول قسمت بزرگی از طعم است. به این معنی که این حقیقت تاثیر زیادی در تجربه‌ی نوشنده‌ی قهوه خواهد داشت. (نکته‌ی کناری: به همین علت است که باید قبل از نوشیدن قهوه بوی آن را استشمام کنید.)

تاثیر نسکافه بر بدن انسان

آیا نوشیدن قهوه‌ی فوری برای شما بد است؟ در واقع نه. بر خلاف همه‌ی شایعه‌هایی که می‌گویند قهوه‌ی فوری باعث سرطان می‌شود، ظاهرا – آنها فقط شایعه هستند. هیچ تجربه‌ی اثبات کننده‌ای مبنی بر اینکه قهوه‌ی فوری بهتر یا بدتر از قهوه‌ی معمولی است، وجود ندارد. 

البته، اگر قهوه‌ی فوری ۳-در-۱ بخرید که در آن شیرین‌کننده‌ها اضافه شده، کمتر سلامت است. این در حالی است که روش قوری‌سازی رایج، انگار هیچ تاثیر مثبت و یا منفی‌ای ندارد. 

نسکافه یا قهوه ؟
Instant coffee in a cup, ready to drink. Credit: Little Amps Coffee Roasters

تاثیر بر محیط زیست

همانطور که Maxwell Colona-Dashwood، قهرمان باریستای سال ۲۰۱۵ بریتانیا، و یکی از موسسین Colona & Smalls Specialty Coffee، هم‌چنین نویسنده‌ی The Coffee Dictionary، سال گذشته به ما گفته بود، «قهوه‌ی فوری بهترین (قهوه) است اگر تنها هدف تاثیرات زیست محیطی باشد.»

متعجب شدید؟ قهوه‌ی فوری فرایند بهتری دارد و ما عموما – به درستی – با ردپای سنگین‌تری بر محیط زیست، این فرایند را انجام می‌دهیم. این در حالی است که با نسبت کمتر بسته‌بندی، نسبت به تعداد قهوه‌هایی که دم می‌شوند (فرض بر این است که شما از بسته‌های یک بار مصرفی که در هتل‌ها کاربرد دارند، استفاده نمی‌کنید.)، و قهوه‌های استفاده شده‌ی دور ریختنی در مقیاس کارخانه‌ها، با سیستم دفع مناسب، خب قهوه‌ی فوری سبزتر (دوست‌دار طبیعت‌تر) است. 

اگرچه، این به آن معنی نیست که مصرف‌ کنندگان قهوه‌ی دانه، نمی‌توانند راه‌هایی برای مراقب بهتر از محیط زیست پیدا کنند. روش مناسب دور ریختن، بازیافت و استفاده‌ی مجدد از قهوه‌ی آسیاب شده، استفاده از فنجان‌های واقعی راه کارهای بسیاری برای به حداقل رساندن تاثیر منفی بر دنیای اطرافمان وجود دارد.

خب این برای مصرف کننده به چه معنی است؟ در بیان ساده، اگر دنبال بهترین طعم‌ها و عطرها در قهوه هستنید، باید از قهوه‌ی دان استفاده کنید. در حالیکه، قهوه‌ی فوری باعث سرطان نمی‌شود – و فارغ از این که چه می‌نوشید، خیلی خوب است که حافظ محیط زیست باشید. 

Written by Tanya Newton

Perfect Daily Grind

نسکافه یا قهوه ؟