کافه لاته چیست ؟

کافه لاته چیست ؟
5 (100%) 3 votes

همیشه، این سوال وجود داشته که بالاخره، نوشیدنی های مختلفی که اتفاقا همه ی آنها هم، قهوه محسوب می شوند، دقیقا چیستند، از موادی تهیه می شوند و دستور تهیه ی آنها چیست. برای مثال، کافه لاته ، ترکیبی از شیر و اسپرسو، و انتظاری که باید از این قهوه داشت.

نوشیدن قهوه، جدا از طعم ها و عطرهای گوناگون خود، زمان ها و شخصیت های مربوط به خود را هم دارد. این جمله برایم آشنا بود که «برخی از مردم اضافه شدن شیر و شکر و هر افزودنی دیگری بر قهوه را کودکانه می پندارند.» جدا از باورهای درونی که هر کس بنا به زندگی خودش در ذهن خود دارد، سلیقه های متفاوت، و آداب متفاوتی هم برای نوشیدن هر قهوه وجود دارد. برای مثال، این نوشیدنی که ریشه در زبان ایتالیایی دارد، قبل از ساعت 11 نوشیده می شود. و یک نوع قهوه ی صبحانه محسوب می شود.

تهیه ی کافه لاته

قهوه های بر پایه ی شیر

در میان علاقه مندان به قهوه، آثار مختلفی از اشتباه گرفتن و پیچیدگی نوشیدنی های بر پایه ی شیر ، مشاهده شده است. بین نام هایی چون کاپوچینو، ماکیاتو (هم نوع ایتالیایی و هم نوع استارباکس ماکیاتو)، کورتادو ، پیکولو ، کافه لاته ، گیبرالتار ، گاسپار، فلت وایت – که همه ی آنها شامل دو چیز هستند: قهوه و شیر.

کافه لاته، به معنی «شیر قهوه»، تاکید بیشتری بر جنبه ی همراه شدن قهوه با شیر دارد. در مقایسه ای که می توان با کاپوچینو داشت، کاپوچینو نسبت بالانسی از شیر و قهوه دارد ولی در لاته، نسبت شیر و در نتیجه طعم شیری نوشیدنی، بیشتر است. هم چنین، فوم کافه لاته بر روی نوشیدنی، کمتر از کاپوچینو و معمولا همراه با یک “لته آرت” بر روی فوم، سرو می شود.

در رفرنس دیگری ، کافه لاته ، شامل یک سوم ، اسپرسو ، دو سوم شیر استیم گرفته شده و یک فوم یک سانتی بر روی آن است.

کافه لاته چیست ؟
n.kazazaev/Twenty20

تاریخچه و ریشه ی کافه لاته

در ایتالیا، Latte یعنی شیر. چیزی که در کشورهای انگلیسی زبان، به صورت «لاته – Latte» نام گذاری می شود، خلاصه شده ی کلمه ی کافه لاته به معنی شیر و قهوه است. شبیه آنچه که در زبان فرانسوی کافه اوله – Café au lait، کافه کن لچه – Café con leche در اسپانیایی، و کافه کوم لیته –  Café com leiteدر زبان پرتغالی وجود دارد. اگر در ایتالیا یک «لاته» سفارش دهید، یک لیوان شیر گرم یا سرد تحویل می گیرید.

بنا به دیکشنری آکسفورد، کافه لاته برای اولین بار در سال 1847 به شیوه ی نوشتاری Caffe Latto مورد استفاده قرار گرفته است. هم چنین، در مقاله ی سفر ایتالیایی، نوشته ی William Dean Howells در سال 1867 به کار برده شده. در Coffee: A Guide to Buying اثر Kenneth Davids آمده که: «حداقل تا این اواخر، سفارش دادن یک “لاته” در ایتالیا، برابر است با نگاه پر از تعجب شما به یک لیوان شیر خالی.» او کافه لاته را اختراعی امریکایی قلم داد کرده است.

روش های مختلف سرو لاته

روش های مختلفی برای سرو کردن لاته وجود دارد که این مطلب زیر میخواهیم به شرح هر کدام از آن ها بپردازیم:

نحوه سرو کردن لاته در مغازه ها

در برخی مغازه ها، لاته در یک لیوان روی فنجان همراه با یک دستمال سرو می شود.

نحوه سرو کردن لاته در اروپا

در اروپا، ممکن است لاته را داخل یک فنجان گود و بزرگ سرویس کنند. مخصوصا در اسکاندیناوی که نام رایج این نوع نوشیدنی کافه اوله است.

به نوع روز افزونی در قسمتهای غربی اروپا، لاته تبدیل به نوعی نوشیدنی استایل دار شده که از هنر لاته آرت روی فوم آن برای مشخص کردن بیشترش استفاده می کنند. لاته آرت هنری است که از جاری شدن شیر استیم گرفته شده با فوم یکدست و بی حباب از سر یک پیچر به سطح قهوه ایجاد می شود. پترن های مختلفی وجود دارد که معروف ترین آنها قلب، گل، رزتا و غیره است.

در برخی مکان ها، به دلایل اقتصادی، مشتری ها ابتدا یک اسپرسو کم قیمت تر سفارش می دهند، و سپس یک لیوان شیر گرم، که معمولا به صورت رایگان است، از کافه می گیرند و خودشان این دو را با هم میکس می کنند.

روش سرو کردن لاته در آسیا و آمریکای شمالی

در آسیا و امریکای شمالی، لاته می تواند با چای های آسیایی ترکیب شود. برخی کافه ها آیتم هایی همچون نوع گرم و سرد لاته های مختلفی چون چای، ماچا و رویال میلک تی را در منوی خودشان جای داده اند.

طعم دهنده هایی چون وانیل، شکلات، و کارامل، به عنوان طعم دهنده های پر طرفداری که با لاته همراه می شود تا تقاضای این گروه از نوشندگان قهوه را براورده سازند.

روش سرو کردن لاته در آفریقا

در جنوب افریقا، نوعی لاته ی سرخ، با استفاده از چای رویبوس تهیه می شود.

بسیاری از کافی شاپ ها، امروزه امکان سفارش انواع مختلف شیر برای لاته را فراهم کرده اند. برای مثال سوی شیر، یا انواع مختلفی از شیرهای رژیمی، بدون لاکتوز و غیره.

فلت وایت چیست
Various designs in latte art. Credit: Nate Dumlao

کافه لاته در فرهنگ ایتالیا

قهوه سنتی کافه لاته در ایتالیا، توسط موکا پات تهیه می شود. بر خلاف ورژن امریکایی، شیر استیم یا بخار گرفته نمی شود و صرفا گرم می شود. شیر داغ در لیوان ریخته می شود و سپس به آن قهوه ی غلیظ دم شده در موکا پات، اضافه می شود.

از کافه لاته ی خودتان، لذت ببرید

در نهایت، چیزی که از سفارش یک کافه لاته در اغلب کافی شاپ های اسپشیالتی بهره خواهید برد، بافتی دلپذیر از ترکیب شدن شیر میکروفوم، و یک اسپرسوی عالی است، تا طعم های جدید، برای مثال حس کرم کاراملی شیر و قهوه ی اسپرسو، لذتی نو را فراهم آورد.

کافه لاته، نوشیدنی مورد علاقه ی خیلی از ماها بوده و هست. حتی زمانی که قهوه، این پیشرفت شگرف را نداشته بود. از نوشیدن کافه لاته ی خودتان، لذت ببرید.

 

کافه لاته چیست ؟