گفتگو با Megan Starr بلاگر آمریکایی

گفتگو با Megan Starr بلاگر آمریکایی
4 (80%) 1 vote

یکی از ویژگی های صنعت قهوه، ساختن ارتباط و دوستی، بین آدمهاست. آنها به خودی خود اولین اشتراک خود را یافته ند؛ قهوه و مکانی که در آن قرار دارند. کافه ها باعث شدند، تا بتوانیم گفتگوهای عمیق تر و دوستی های جدیدی را شکل دهیم. در این پست به یکی از آن گفتگوهای لذت بخش میپردازم، و مگان استار – ‌Megan Starr – یک علاقه مند به قهوه را به شما معرفی می کنم. ارتباطی که برای من از یک قهوه فلت وایت شکل گرفت.

خودت رو معرفی میکنی؟

من مگان استار – Starr Megan – هستم، یک بلاگر همیشه در سفر، از ویرجینیای امریکا. البته هشت ساله که در اروپا زندگی میکنم.

چطور درگیر صنعت قهوه شدی؟

خیلی جالبه … من از قهوه متنفر بودم. خانواده ی من علاقه ی زیادی به قهوه نداشت و در دوران کودکی، هیچ وقت دور و بر این نوشیدنی نبودم. وقتی در سال ۲۰۱۱ به اوسلو، نروژ نقل مکان کردیم، کم کم باهاش آشنا شدم. تا به حال این رو به دیگران نگفته بودم، ولی کم کم علاقه من به قهوه هم بیشتر شد. به عنوان باریستا در کافه ای مشغول به کار شدم و چیزهای بسیار زیادی رو درباره قهوه یاد گرفتم، اگرچه در همون زمان هم، ادعا میکردم که از قهوه متنفرم. اما گیر افتادم. و حالا، قهوه اولین چیزیه که در زمان ورودم به هر شهر جدید، به دنبالش میگردم.

به عنوان یک بلاگر، چه چیزی در مورد قهوه برات جذابه؟

عاشق قهوه هستم، چرا که به این بهانه، وقتی سفر میکنی، میتونی از کسب و کارهای کوچک حمایت کنی. عاشق دیدن کارآفرینان جوان هستم، به خصوص در اون کشورهایی که به طور سنتی، تاسیس کسب و کار شخصی، بدون اجازه دولت، امکان پذیر نیست. همچنین، قهوه برای من، انرژی کار کردن تا شب رو تولید میکنه.

گفتگو با Megan Starr

مهمترین مشخصه هایی که یک کافه رو برای تو جذاب جلوه میده، کدوم هستن؟

یک قهوه خوب و بدون اشکال، اولین و مهمترین مشخصه است. همچنین، باید بگم داشتن تمام روشها و سبکهای دم کردن قهوه باعث تبدیل شدن یک کافه، به کافه ای جذاب نمیشه. اصلا لازم نیست که حتما V60 ،Aeropress ،Chemex ،Syphon و Kalita در کافه ای وجود داشته باشه. تنها یک یا دو وسیله، اما به بهترین نحو خودش. مشتری این رو تحسین خواهد کرد.

همچنین از فضای داخلی دوستانه و مینیمالیست اما راحت، لذت میبرم. از کافه های کوچک خوشم نمی آید چرا که تنگناهراسی یا کلاستروفوبیا دارم ولی با این وجود دوست دارم از قهوه ام در فضای داخل کافه لذت ببرم، نه به صورت بیرون بر.

بهترین رفتار باریستا در قبال مشتری چیه؟

دوستانه رفتار کردن، یک نکته ی کلیدیه. همچنین کسی رو دوست دارم که شخصیت خودپسندانه نسبت به قهوه – Coffee Snob در هنگام گرفت سفارشم، نداشته باشه.

رایج ترین اشتباهات باریستاها و صاحبین کافه ها چی هستن؟

نداشتن انتخاب های متنوع بر پایه اسپرسو. تنوع برای مشتری ها و سلیقه های متفاوت. همچنین از ضربه زدن با صدای بلند پیچر شیر روی میز برای از بین بردن حباب های فوم متنفرم. اگر شیر خوب استیم گرفته شده باشه، نیازی به ضربه زدن روی کانتر نیست. به علاوه، از افراد پر مدعا و کسانی که طوری با مشتری بی تفاوت برخورد میکنند، انگار نه انگار که مشتری ها برای بیزنسشان مهم هستند، خوشم نمیاد. کشور آلمان، برای اینکه مشتری احساس ناخوش آمد بودن کند، مثال خوبیه.

به نظر تو صنعت قهوه در چه زمینه هایی جای رشد داره؟

شفافیت. اگرچه که در حال بهبود است … میخوام همه ی افراد بدونند که قهوه و دانه قهوه ای که سفارش میدهند از کجا میاد. مردمی که در منشا سفر قهوه، در مزرعه کار میکنند، اغلب در فقر به سر میبرند و توانایی سیر کردن خانواده خودشون رو ندارند، در حالی که ما هر روز بنا به عادت قهوه نوشیدن، پولی رو خرج میکنیم که آنها حتی در یک روز، به دست نمیارند. دوست دارم مردم این رو بدونند. به این دلیل، اونها به تک تک دانه های قهوه احترام خواهند گذاشت.

گفتگو با Megan Starr

درباره باریستاهای ایرانی چه نظری داری؟ البته، میدونم که تا به حال ایران نبودی.

اگر باریستاهای ایرانی هم مثل بقیه ی ایرانی هایی که در خارج از ایران دیدم، انقدر صمیمی و متخصص باشند، نمیتونم برای دیدنشون صبر کنم.

درباره ی کافه ها در کشورهای دیگر، آیا چیز به خصوصی در هر کشور وجود داره؟

نروژی ها و ساکنین کشورهای اسکاندیناوی، قهوه شون رو رقیقتر دوست داند (فارغ از اینکه خودشون چه ادعایی خواهند داشت.) اما به شدت زیاد قهوه مینوشند. اما، … در اروپا، بهترین قهوه ای که نوشیده ام، در اوکراین بود. صحنه های باشکوهی در مورد قهوه در این کشور وجود داره و کافه های اسپشیالتی در اوکراین به من حس حضور در بهشت رو میده.

گفتگو با Megan Starr

درباره ی شغلت چه احساسی داری؟

عاشق کارم هستم. من واقعا هر روز صبح شکرگزارم که برای درآمدم، سفر میکنم و مینویسم. و البته … خیلی قهوه مینوشم.

دوست داری کافه های ایرانی رو ببینی؟

البته، اما پروسه ی ویزا برای من آسان نخواهد بود. همونطور که برای ایرانی ها هم گرفتن ویزای کشور من آسان نیست. از این بابت متاسفم.

مهمترین ارزشهای تو کدامها هستند؟

من آدمهای نجیب، سخت کوش و روح های خلاق رو دوست دارم.

حرف آخر برای ایرانی ها؟

من خیلی دوست دارم کافه های ایران رو از نزدیک ببینم. امیدوارم این اتفاق به زودی بیفتد. همچنین، شنیده م که ایرانی ها
صمیمی ترین مردم جهانند …، به همین دلیل، ممکنه که هیچ وقت ایران رو ترک نکنم.

نویسنده و مترجم، محسن عیوضلو

حق عکس برای MeganStarr.com

گفتگو با Megan Starr بلاگر آمریکایی